Motrat Gerraint Thomas dhe Barnes në kuadër, si lista të gjata për çdo ngjarje të publikuara përpara garave në Harrogate këtë shtator
Udhëzuesit britanikë në garë për të garuar në Kampionatin Botëror të Rrugëve UCI 2019 janë zbuluar. Listat e gjata për secilën nga ngjarjet që zhvillohen në Yorkshire nga data 22 deri më 29 shtator janë shpallur nga organi qeverisës kombëtar, British Cycling.
Nga ata që kanë një britmë, Geraint Thomas mund të jetë më i profilit, por Simon Yates është zgjedhja e prezantuesve për të sfiduar të preferuarin Mathieu van der Poel në kursin e garave kodrinore.
Pavarësisht nga një pasuri e kalorësve britanikë të WorldTour, ndoshta më i favorizuari për të fituar një titull të Kampionëve Botëror është Tom Pidcock, megjithëse ai do të konkurrojë në garën nën 23 vjeç.
Në garën rrugore për femra, të dyja motrat Barnes përmenden, me kampionen e dyfishtë Kombëtare Alice që kërkon të shtojë vijat e ylberit në dy fanellat e saj aktuale britanike. Të dyja motrat janë të listuara në provën kohore dhe garat rrugore.
'Të konkurrosh në një ngjarje të Kampionatit Botëror Rrugor në shtëpi është një mundësi që ka të ngjarë të ndodhë vetëm një herë në karrierën e një kalorësi', tha drejtori britanik i performancës së çiklizmit, Stephen Park.
Mund të shikoni udhëzuesin tonë për garat këtu: Kampionati Botëror i Yorkshire 2019 - Orari i garave, itineraret dhe gjithçka që duhet të dini
Lista të gjata të çiklizmit britanik për Kampionatin Botëror Rrugor UCI
Gara elitare rrugore për meshkuj (ekip prej gjashtë vetash)
Adam Blythe
Hugh Carthy
Gabz Cullaigh
Owain Doull
Alex Dowsett
Tao Geoghegan Hart
Matthew Holmes
Chris Lawless
Luke Rowe
Ian Stannard
Ben Swift
Connor Swift
Geraint Thomas
Adam Yates
Simon Yates
Elite Test orar për meshkuj (dy vende)
Alex Dowsett
Tao Geoghegan Hart
Geraint Thomas
Gara elitare Rrugore e Femrave (ekip prej gjashtë vetash)
Lizzy Banks
Alice Barnes
Hannah Barnes
Dani Krishtlindje
Lizzie Deignan
Rebecca Durrell
Pfeiffer Georgi
Natalie Grinczer
Anna Henderson
Elizabeth Holden
Nikki Juniper
Hayley Simmonds
Sophie Wright
Elite Test orar për femra (dy vende)
Alice Barnes
Hannah Barnes
Pfeiffer Georgi
Elizabeth Holden
Hayley Simmonds
Gara Rrugore për meshkuj U23 (ekipi prej pesë personash)
Stuart Balfour
Matt Bostock
Ethan Hayter
Tom Pidcock Rob Scott
Jake Stewart
Ethan Vernon
Joey Walker
Matthew Walls
Fred Wright
Provë kohore për meshkuj U23 (dy vende)
Ethan Hayter
Tom Pidcock
Charlie Quarterman
Ethan Vernon
Gara Rrugore për meshkuj të rinj (ekip prej pesë personash)
Lewis Askey
Tom Couzens
Alfie George
Leo Hayter
Oliver Rees
Oli Stockwell
Tosh Teare
Ben Tulett
Max Walker
Sam Watson
Travë kohore për meshkuj të rinj (dy vende)
Leo Hayter
Oliver Knight
Oscar Nilsen Julien
Tom Portsmouth
Oliver Rees
Max Walker
Sam Watson
Gara Rrugore për Femra Juniore (ekip prej pesë personash)
Elynor Backstedt
Ella Barnwell
Mbreti i Eluned
Sophie Lewis
Amy Monkhouse
Anna Shackley
Amelia Sharpe
Abi Smith
Maddie Wadsworth
Travë kohore për femra të reja (dy vende)
Elynor Backstedt
Ella Barnwell
Sophie Lewis
Amy Monkhouse
Caitlin Peters
Amelia Sharpe
Abi Smith